תל יוסף
חסר רכיב

הרחבה על הגבעה

23/06/2016
הרחבה קהילתית על גבעת חרוד

תכנית ההרחבה הקהילתית של קיבוץ תל יוסף על גבעת חרוד, כוללת כ 214 יחידות של בתים צמודי קרקע, ומתוכם כ 25 יחידות על שטח של 1500 מ"ר כולל אפשרות לבניית צימרים לתיירות.
שטח ההרחבה נמצא בצמידות דופן לתל יוסף ולתכנית המתאר של הקיבוץ.
בהתאם לתוכנית, לא כוללת ההרחבה מבני ציבור מתוך כוונה שהיא תיסתמך על מבני הציבור בתל יוסף. באופן זה מתאפשר גם קיום מרחבים ירוקים נרחבים בתוך ההרחבה.

מערכת הדרכים על הגבעה, תאפשר תנועה שוטפת ורציפה, בין ההרחבה לתל יוסף.
בניית ההרחבה מתפרשת לאורך המדרון הדרומי של גבעת חרוד, ועל מנת להבטיח ניצול מקסימלי של השטח בשימור תצפית רב כיוונית אלך הנוף, בנויה התכנית בצורת 'אצבעות' הממוקמות על-פי מבנה הקרקע הטבעית ותנאי הטופוגרפיה בשטח הגבעה. בכל אצבע משובצים כ 20-25 מגרשים המתוחמים לאורך דרכי גישה ללא מוצא.

בהרחבה, באופן מכוון וייחודי, אין בניה מסיבית, כך שבין המגרשים משובצים שטחים ירוקים נרחבים, מטופחים ושופעים צמחיה ועצים, המשולבים בתכנית פתוח נופי ייחודית. באופן זה, נוצרת ונשמרת אוירה כפרית עם נוף מרהיב, היפה ביותר בעמק, משלושה כיוונים.
אופן התכנון הייחודי של ההרחבה מבטיח שמכל מגרש ייראה הנוף, תוך קיום גישה נוחה ושימור אווירה אינטימית לכל בית.
תושבי השכונה על הגבעה, יהיו משוייכים מוניציפאלית לתל יוסף ותל יוסף תשתתף בוועדת הקבלה. הגרעין הראשוני של המתיישבים יהיה מבני שלושת הקיבוצים הסמוכים להרחבה: תל וסף, עין חרוד איחוד ועין חרוד מאוחד.

קצב הבניה אמור להמשך מספר שנים ולהיות מלווה בתהליך חברתי לטיפוח והידוק הקשר עם הקהילה בקיבוץ, כך שבפועל תהייה הטמעה טובה בין היישוב הקיים להרחבה הנבנית על הגבעה, תיבנה מעורבות משותפת לטובת הבטחת חיים עשירים ואיכות חיים ביישוב המורחב וגיבוש קהילה איכותית אחת.


חסר רכיב